Поиск лекарств в аптеках

Найдите нужные вам лекарства в аптеках. Узнайте стоимость препаратов

Найдите аптеку рядом с вами

Поиск аптек на ближайшей улице в вашем районе. Рядом со станцией метро.

Проверьте наличие лекарств в аптеках

Отметьте нужные вам лекарства, и сравните их стоимость в аптеках
Главная страница »
Ацикловир

Ацикловир (Aciclovir)

Цены в аптеках

Инструкция
Нажмите на форму выпуска, что бы посмотреть цены и аптеки в которых продаётся Ацикловир (Aciclovir)

Ацикловир

цена в аптеках, грн
14.30...15.11 крем 5 % туба 5 г
13.95...135.45 табл. 200 мг блистер, №25
12.70...27.23 табл. 200 мг контурн. ячейк. уп., №20

Ацикловир 400

цена в аптеках, грн
219.95...221.00 табл. 400 мг блистер, №35
31.78 табл. 400 мг блистер, №5


Инструкция по применению Ацикловир (Aciclovir)

Торговое название: Ацикловир

Действующее вещество: АЦИКЛОВИР

Английское название: Aciclovir

Украинское название: Ацикловір

ATC классификация: D06BB03

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: acіclovir; 2-аміно-1,9-дигідро-9-[(2-гідроксіетокси)метил]- 6H-пурин-6-он;

основні фізико-хімічні властивості: білі круглі, двоопуклі таблетки з відтиском “VS2”, діаметром 12 мм і висотою 4,8 ± 0,2 мм;

cклад: 1 таблетка містить ацикловіру 400 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, кополівідон, натрію крохмальгліколят.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби для системного застосування.

 Код АТС J05AB01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка Ацикловір – противірусний препарат, особливо ефективний проти вірусів простого герпесу (Herpes simplex) і лишая оперізувального (Varicella zoster). Схожість структур ацикловіру і дезоксигуанідину дозволяє ацикловіру взаємодіяти з вірусними ферментами, що приводить до переривання розмноження вірусу. Після проникнення ацикловіру в уражену герпесом клітину під впливом тимідинкінази, яка виділяється вірусом, ацикловір перетворюється в ацикловір-монофосфат, який ферментами клітини-хазяїна перетворюється в ацикловір-дифосфат, а потім в активну форму ацикловір-трифосфат, який і блокує розповсюдження вірусної ДНК. Вибірково діє на синтез вірусної ДНК. На реплікацю ДНК клітини-хазяїна (клітини людини) ацикловір-трифосфат практично не впливає.

Специфічність і висока селективність дії зумовлені переважним його накопиченням у клітинах, уражених вірусом герпесу. Має високу активність відносно вірусу простого герпесу І та ІІ типу; вірусу, який спричинює вітряну віспу і оперізувальний лишай; вірусу Епштейна-Барра. Має помірну активність по відношенню до цитомегавірусу. При герпесі попереджує виникнення нових елементів висипу, знижує ймовірність шкірної дисемінації і вісцеральних ускладнень, прискорює утворення кірок, знижує біль у гострій фазі оперізувального герпесу. Має імуностимулюючу дію.

Фармакокінетика. Після перорального застосування частково всмоктується в кишковому тракті, через низьку ліпофільність абсорбція після перорального застосування - близько 20%, при цьому утворюються дозозалежні концентрації, достатні для ефективного лікування вірусних захворювань. Максимальна концентрація після перорального застосування на добу:

400 мг –1,2 мкг/мл, мінімальна – 0,6 мкг/мл. Пік максимальної концентрації досягається за 1,5 – 2 год.

або

800 мг – 1,8 мкг/мл, мінімальна – 0,9 мкг/мл. Пік максимальної концентрації досягається за 1,5 – 2 год


Проникає крізь гематоенцефалічний та плацентарний бар’єр, виділяється з грудним молоком. Добре проникає в органи і тканини, концентрація в спинномозковій рідині – 50% від рівня у крові. Після перорального прийому 1 г на добу концентрація в грудному молоці – 60-410 % від його концентрації у плазмі (в організм дитини з грудним молоком ацикловір потрапляє в дозі 0,3 мг/кг на добу). Зв’язок з білками плазми – 9-33%. Метаболізується в печінці з утворенням метаболіту 9-карбоксиметоксиметилгуаніну. Виводиться нирками в незміненому стані, шляхом клубочкової і канальцевої секреції, у вигляді метаболіту - 10-15%. Швидкість виведення з віком уповільнюється, але період напіввиведення активної речовини збільшується. У хворих з тяжкою нирковою недостатністю період напіввиведення – 20 год, при гемодіалізі – 5-7 год (при цьому концентрація ацикловіру в плазмі зменшується до 60% від вихідного значення).

 

Показания к применению.

Інфекції простого герпесу, генітальний герпес на шкірі та слизових оболонках (найчастіше- рецидивний генітальний герпес).

Для профілактики рецидиву показаний дорослим з ускладненими формами частих генітальних вірусних інфекцій.

Для лікування вітряної віспи і оперізувального лишая.

 

Способ применения и дозы.

При лікуванні простого герпесу шкіри і слизових оболонок призначають по 200 мг 5 разів на добу кожні 4 год, за винятком періоду нічного сну. Курс лікування – 5 днів, за необхідності може бути продовжений. При вираженому імунодефіциті (у тому числі після трансплантації кісткового мозку або при порушенні всмоктування із кишечнику) призначають по 400 мг 5 разів на добу. Лікування необхідно починати якомога раніше після виникнення інфекції. Для профілактики рецидивів простого герпесу пацієнтам з нормальним імунним статусом призначають по 200 мг 4 рази на добу кожні 6 год або 400 мг 2 рази на добу кожні 12 год. При рецидивах розпочинають лікування у продромальний період або при появі перших елементів висипу. Терапію слід періодично переривати через 6 – 12 місяців (для виявлення можливих змін протягом захворювання). Для профілактики рецидивів простого герпесу пацієнтам з імунодефіцитом призначають по 200 мг 4 рази на добу кожні 6 год. У випадку вираженого імунодефіциту (після трансплантації кісткового мозку або при порушенні всмоктування із кишечнику) – 400 мг 5 разів на добу. Тривалість профілактичного курсу терапії визначається тривалістю періоду, коли існує ризик інфікування. Дітям від 2 років призначають такі ж дози, як і дорослим. Для лікування первинної генітальної герпетичної інфекції призначають по 200 мг 5 разів на добу протягом 5 – 10 днів, при рецидиві - 200 мг 5 разів на добу протягом 5 днів. Для профілактики – 200 мг 4 рази на добу або 400 мг 2 рази на добу протягом 6 – 12 місяців; на фоні вираженого імунодефіциту - по 400 мг 4 рази на добу (лікування продовжують доти, доки існує загроза ризику). Для лікування вітряної віспи і оперізувального лишая призначають внутрішньо по 800 мг 5 разів на добу кожні 4 год, за винятком періоду нічного сну. Курс лікування – 7 днів. Дітям старше 6 років – по 800 мг 4 рази на добу; 2 – 6 років – по 400 мг 4 рази на добу. Більш точну дозу можна визначати із розрахунку 20 мг/кг, але не більше 800 мг 4 рази на добу. Курс лікування – 5 днів.

У пацієнтів з порушенням функції нирок: при лікуванні і профілактиці інфекцій, викликаних простим герпесом, у хворих із Сl креатиніна <10 мл/хв дозування варто

знизити до 200 мг 2 рази в добу із 12-годинними інтервалами;

при лікуванні інфекцій, викликаних оперизувальнім лишаєм, у хворих з Cl креатиніна <10 мл/хв рекомендується знизити дозування до 800 мг 2 рази в добу із 12-годинними інтервалами; при Cl креатиніна до 25 мл/хв призначається по 800 мг 3 рази в добу із 8-ми годинними інтервалами.

 

Побічна дія.

При застосуванні препарату можуть спостерігатися висипання на шкірі, шлунково-кишкові розлади, такі як нудота, блювання, абдомінальний біль, запори і діарея, головний

біль, стомлюваність, запаморочення, галюцинації, гіпербілірубінемія. Всі ці симптоми зникають після припинення терапії ацикловіром.

Протипоказання.

Дитячий вік до 2 років.

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування.

Максимальна доза ацикловіру 5 г, прийнята за один раз, не провокує інтоксикацію або прояви передозування. Але пацієнти, які прийняли дозу, що перевищує 5 г, повинні бути ретельно обстежені на наявність ознак інтоксикації.

 

Особливості застосування.

Пацієнтам зі зниженим імунітетом (при ВІЛ/СНІД або після трансплантації кісткового мозку) на фоні застосування крему ацикловіру слід призначати системне застосування препарату, як і у випадку тяжкого і рецидивного перебігу герпесвірусної інфекції. Довготривале або повторне лікування ацикловіром хворих зі зниженим імунітетом може спричинити появу штамів вірусів, нечутливих до його дії. У більшості виділених штамів вірусів, нечутливих до ацикловіру, знаходиться відносна нестача вірусної тимідинкінази; були виділені штами зі зміненою тимідинкіназою або зі зміненою ДНК-полімеразою. In-vitro дія ацикловіру на ізольовані штами вірусу простого герпесу може спричинювати появу менш чутливих штамів.

Застосування ацикловіру в період вагітності показано у тих випадках, коли користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.

У ході терапії високими пероральними дозами препарату слід забезпечити достатнє надходження рідини в організм пацієнта.

У період терапії ацикловіром слід припинити годування груддю.

У випадках порушення видільної функції нирок і особам похилого віку дозу зменшують з урахуванням кліренсу креатиніну.

У разі виникнення алергічних реакцій препарат слід відмінити.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Пробенецид зменшує виведення ацикловіру на 30%, що спричинює збільшення часу напіввиведення ацикловіру.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі

не вище 25оС.

Термін придатності - 4 роки.

 

 

Данная инструкция на Ацикловир (Aciclovir), описание предоставлена только для ознакомления с препаратом и не является руководством к самолечению. Пожалуйста, перед применением препарата Ацикловир (Aciclovir), проконсультируйтесь с профилирующим врачом.
Protected by Copyscape Duplicate Content Check

Возможно вас заинтересует

Ацикловир крем, мазь
Ацикловир 400
Ацикловир 800


Отзывы Ацикловир

 

К сожалению, пока никто не оставил отзыв Ацикловир (Aciclovir). Сделайте это первым!

Оставить отзыв »Популярные лекарства

Синупрет цена
Ламизил
Нифуроксазид
Сорбекс
Пантенол
Джинтропин цена
Микстард 30 Флекспен
Эбрантил капсулы
Аторвакор
Капли Валентина Дикуля Форте
Спазмовералгин нео
© 2007-2012 Copyright Qmed - Поиск лекарств в аптеках.